İade ürün gönderirken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?
 
1)  Ambalajı açılmamış, üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma olmamalıdır. 
 
2) Ürünün tüm aksesuarları ile birlikte orjinal ambalajında ve kutusunda gönderilmesi gerekir
 
3) Ürünle birlikte size gönderilen 2 Nüsha faturanın yine ürünle birlikte iade edilmesi gerekir
 
4) İade ürünün kargoya teslimi sırasında ürünün zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmesi gerekir,  Ürünün orjinal ambalajına herhangi bir kargo etiketi yada adres kağıdı yapıştırılmamalıdır.
 
 
 
Ürünün ambalajı zarar gördü ise yine de iade edebilir miyim?
İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise,  ürünü iade almama hakkına da sahiptir.
 
 
 
 
Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?
 
1)Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler
 
2)Hijyenikliği bozulabilecek beslenme aksesuarları, göğüs pompaları ve emzirme ürünleri, iç çamaşırlar, kozmetik ürünler, vitamin ve bitkisel ürünler, cilde temas etmiş ürünler ve kremler vb.. ürünlerin kesinlikle iade veya değişimi söz konusu değildir.
 
3)Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri
 
4)Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler
 
5)Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)

 

 
 
Elektronik Ürünlerde Cayma Hakkı ve İade Süreci Nasıl Kullanılır?
Elektronik ürünlerde cayma hakkının kullanılabilmesi için öncelikle 0535 000 00 00 numaralı telefondan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ürünün arızalı olması durumunda yetkili servisin vermiş olduğu rapor doğrultusunda iade yada değişim imkanı bulunmaktadır.  İade onaylandığı takdirde  "iade ürün gönderirken dikkat etmeniz gereken şartlar" aynen geçerlidir

 

 
 
Cayma hakkı sürecinde iade kargo ücreti kime aittir?
İade ve değişimlerde kargo ücreti alıcıya aittir.  Ayıplı ürün yada arızalı ürünlerin iade ve değişimlerinde ise kargo ücreti şirketimize aittir.

 

 
 
NOT : İadeniz onaylandıktan sonra tarafınıza iade edilecek tutar, fatura üzerindeki ürün/ürünlerin bedelidir. Kargo, kullanılan bir hizmet olduğundan, bedeli iade edilememektedir. Eğer iade ettiğiniz ürünün bedeli siparişinizdeki toplam tutardan düşüldüğünde ücretsiz kargo hakkınızı kaybediyorsanız, iade edilecek tutardan kargo bedeli düşülmektedir.
 
 
 
Ürünü kullansak bile iade edebilir miyiz?
Ürün ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı cayma hakkını kullanamaz.
 
 
Ürüne zarar verilmesi durumunda alıcı cayma hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?
Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansızlaşması alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa, alıcının, ürünün değerini veya değerindeki azalmayı satıcıya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, satıcı zararınızı tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına ilişkin alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir.
 
 
 
Ürünü iade etmek için ne kadar süremiz var?
Teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü şirketimize göndermelisiniz.
 
 
Sipariş verdikten sonra iptal ettirmek isterseniz lütfen sipariş verdiğiniz gün mesai bitimi olan saat 16.00'ye kadar [email protected]  adresine sipariş numaranızı, iade neden ve talebinizi içeren bir e-posta gönderiniz.  (Ürünlerimiz aynı gün kargo prensibiyle stoktan gönderildiği için iptal sürecinde lütfen saat 16:00'den önce bize bilgi veriniz.)

Anlaşmalı olduğumuz kargo SÜRAT KARGO. Diğer kargo firmaları ile gönderilen iade ve değişim ürünleri kabul edilmeyecektir. Siparişlerde kusurlu ve hatalı ürün gönderimi yoksa iade kargo bedeli alıcıya aittir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR